Cardinal Theme

معرفی گروه مهندسی کامپیوتر

گروه مهندسی کامپیوتر

گروه كامپیوتر دانشگاه علم و فرهنگ از سال 1372 با پذیرش دانشجو در مقطع كاردانی كامپیوتر- نرم افزار فعالیت خود را آغاز كرد و در سال 1373 اولین پذیرش دانشجو در مقطع كارشناسی نرم افزار شروع شد.

اكنون بعد از گذشت دو دهه، گروه كامپیوتر در سه مقطع كارشناسی ناپیوسته نرم افزار (مهندسی تكنولوژی نرم افزار و مهندسی حرفه ای کامپیوتر - نرم افزار)، کارشناسی مهندسی کامپیوتر و كارشناسی ارشد (نرم افزار، تجارت الکترونیکی و علوم داده) مشغول فعالیت است.

علاوه بر كادر هیئت علمی تمام وقت در گروه كامپیوتر، مجموعه ای از اساتید در مجموعه جهاد دانشگاهی و تعدادی از اساتید مجرب به صورت مدعو مشغول تدریس در گروه هستند. بهبود كیفیت دروس ارائه شده و نهایتا خروجی های گروه، افزایش نرخ قبولی كارشناسی ارشد و تربیت دانشجو منطبق بر نیاز بازار كار از اهداف اصلی گروه كامپیوتر بوده و همواره در این مسیر قدم برداشته شده است.

از برنامه های آتی گروه كامپیوتر، گسترش تحصیلات تكمیلی در مقطع دكترای نرم افزار و همینطور كارشناسی ارشد در زیر گروه های هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات است. همچنین چندین برنامه پژوهشی كلان به منظور ارتقاء سطح پژوهشی در دست اقدام است تا بتواند جایگاه گروه كامپیوتر دانشگاه علم و فرهنگ را در كشور بهبود دهد.

آمار دانشجویان فعال (جاری)

رشته مقطع دوره تعداد دانشجویان
مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر کارشناسی ناپیوسته 203
مهندسی کامپیوتر کارشناسی پیوسته 154
مهندسی کامپیوتر - نرم افزار کارشناسی ارشد ناپیوسته 40
مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیک کارشناسی ارشد ناپیوسته 32

آمار دانش آموختگان رشته کامپیوتر - تا پایان شهریور 1400

مقطع تعداد دانش آموختگان
کاردانی 358
کارشناسی ناپیوسته 811
کارشناسی پیوسته 1168
کارشناسی ارشد 77

در رتبه بندی جهانی نظام webometrics دانشگاه علم و فرهنگ در رتبه 3842 جهانی، رتبه 110 کشوری است.

در رتبه بندی جهانی نظام scimagoir دانشگاه علم و فرهنگ در رتبه 696 جهانی است.